עשור ראשון כעצמאי - סיכום ביניים
לפני כמה ימים מלאו 10 שנים להשקת האייפון הראשון. החודש לפני 11 שנים בדיוק התחלתי את דרכי כעצמאי עם "טוחן מדיה". בתחילת הדרך Avrum Burg נרתם לעניין וניסה לסייע לי ולהפגיש אותי עם אנשי עסקים רלוונטיים כדי לייצר ביזנס. כמעט כולם חזרו על אותה שאלה: "איפה אתה רואה את העסק שלך עוד 10 שנים", שאלה כזאת של אנשי עסקים של פעם. לא ידעתי מה לענות.
שנה אחרי סטיב ג'ובס השיק את האייפון הראשון ופייסבוק נכנסה לחיינו, אז אותו אורי פז של 2006 היה יכול לעשות תוכניות מפה ועד הודעה חדשה אבל זה לא היה עוזר לו, כי "טוחן מדיה" של 2008 הייתה כבר שונה בתכלית מ"טוחן מדיה" של 2006.
מצחיק היום לראות פרקים של 'הסמויה' כשבעונה השנייה נכנס פקטור חדש בעולם הפשיעה: סמסים. מצחיק לראות את "משימה בלתי אפשרית" עם טום קרוז שפתאום אתה רואה אותם עם טלפונים טיפשים של נוקיה או מוטורולה (הסרט היה שיא הקדמה נכון לימים ההם), מצחיק לראות את "אושן 13" שבו סמסונג מכריזים על טלפון למיליונרים מזהב... אפילו לא סמארטפון, היום אף אחד לא היה לוקח אותו.
אחרי כמה שנים כבר למדתי שעולם העסקים גיבש דפוסים חדשים: אפילו גוגל הגדולים הפסיקו עם תוכניות לעשר שנים, אף אחד לא באמת יודע מה יהיה מחר. אני די אוהב את זה ככה זה מרגש ומעניין, כל פעם לומדים משהו חדש. לפעמים אני אומר ללקוחות בגאווה שאני הייתי בתחום לפני האייפון ולפני פייסבוק, סוג של דינוזאור צעיר ברכבת הרים של שינויים והפתעות. מעניין מה יביא אלינו העשור הבאהוסף תגובה :
שם הכותב
נושא
דוא"ל
אתר
תוכן הפנייה


כל הזכויות שמורות לאורי פז 2010
טוחן מדיה בניית אתרים