האם עלית הקטינה את חבילת ה"בפלות" בלי לגלות לאף אחד?

05.04.13

היום גלית חזרה מקניות עם חבילת וופלים בשביל האורחים (כן, בטח, אורחים...) כשהכנסתי את החבילה לארון הרגשתי כאילו היא לא מלאה, מהצצה קטנה פנימה ראיתי שיש רווח מוזר וחדש בין ארבעת האריזות הפנימיות לבין דופן הקופסא, החלטתי לבדוק אם משהו השתנה.על הקופסא כתוב שהמשקל הנקי (כלומר, וופלים נטו, ללא האריזה הפנימית) הוא 500 גרם. בכל קרטון וופלים יש ארבע אריזות פנימיות שכל אחת מהן אמורה לשקול 125 גרם נטו.  שקלתי את ארבעת האריזות (ברוטו) והתוצאות היו: 115 גרם, 116 גרם, 118 גרם ו-120 גרם. בכולן הייתה פחות תכולה נטו משהובטח אפילו כולל האריזה (בברוטו). פתחתי אריזה פנימית אחת ושקלתי את הוופלים, התוצאה הייתה 114 גרם (לעומת 125 שהובטח). זאת אומרת שעלית מעלימה 41 גרם (11 גרם כפול 4) על כל חבילת וופלים שהיא מוכרת. אם אתם חושבים שאני קטנוני ומדובר בזוטות אז כדאי שתבינו את הדבר הבא: מבחינת עלות מדובר במוצר שעולה 15.42 ש"ח, אם עלית מגרדת עוד 8% על כל אריזה בתרגום לשקלים מדובר ב-1.23 ש"ח, תכפילו את זה בכמות הוופלים מהסוג הזה שנמכרים בשנה בישראל ותבינו שזו תוספת לא רעה בכלל להכנסות החברה.

כדי להיות הוגן בדקתי אם כתוב איפשהו על האריזה שייתכן ויהיה טווח סטייה כלשהו בשקילה של המוצר, לא היה כתוב שום דבר כזה. במקביל, אם יש טווח סטייה הוא צריך להיות גם למטה וגם למעלה כך שחלק מהחבילות היו צריכות להיות יותר מ-125 גרם.

תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם הולכים לקניות.

שבוע אחרי שהפוסט התפרסם פנו אליי משטראוס עלית, התנצלו וטענו כי מדובר בתקלה בפס הייצור. הם הציעו לי כפיצוי חבילת שי וסיור אצלם במפעל בנצרת. אמשיך לעדכן. 

היום (10 במאי 2013) רכשתי שוב את אותה חבילה ואכן המשקל (כולל האריזות הפנימיות) היה 504 גרם. כל הכבוד לעלית שחזרו לתלם. 
הוסף תגובה :
שם הכותב
נושא
דוא"ל
אתר
תוכן הפנייה


כל הזכויות שמורות לאורי פז 2010
טוחן מדיה בניית אתרים