בסוף פשוט נשבר לי מכל הטכנולוגיה, חזרתי לנייד הישן והטוב שלי
24.10.09

כבנאדם, אפשר להגדיר אותי כחולה גאדג'טים, EARLY ADAPTOR ושפן נסיונות של כל חברה שמייצרת משהו חשמלי. אבל בכל הנוגע לסלולאר תמיד הצנעתי לכת. "טלפון, הוא רק טלפון" אמרתי. הוא נועד לשיחות ומקסימום לשליחת SMS, לא יותר. האבולוציה של הנוקיות (3100, 6100, 6021) הביאה אותי אל ה-6230I שהוא אחלה מכשיר טלפון שגם יודע לנגן MP3 וגם תומך בבלו טות' הייתי בנאדם מאושר.

האושר הזה נמשך שנתיים עד שהגעתי למסקנה שהנייד שלי לא מספק אותי. עצם העובדה שכמנהל עסק, אני מסתובב כל היום ולא יכול לראות מיילים ואת יומן הפגישות המעודכן שלי הצריכה ממני חיבור נגיש יותר ליומן ולדוא"ל. התחלתי לחפש מכשיר אידיאלי להחליף את הנייד הנוכחי שלי. אחרי חיבוטים והתלבטויות החלטתי ללכת על ה-E71 של נוקיה. הביקורות שיבחו, היללו והגדירו אותו כ"משרד נייד". שמח וטוב לב קניתי את המכשיר אבל אחרי שבוע נשברתי. אצבעות הפלאח שלי לא הסתדרו עם המקשים הפצפונים והקיצורים על המקלדת היו בלתי אינטואיטיביים בעליל (מעבר שפה, הוספת סימן וכו'). ה-E71 חזר אל הקרטון ונמכר למישהו שיאהב אותו באמת.

חודש אחרי, הוציאה נוקיה מכשיר חדש שנקרא 5800, מדובר בגרסה של נוקיה לאיי-פון. גם פה הביקורות פירגנו, מדובר במכשיר טאץ' מלא ומכיוון שאני אוהב את נוקיה, החלטתי לפרגן. ניגשתי אל סניף אורנג' הלא קרוב אל ביתי ורכשתי את ה 5800 תוך כדי שאני חוטף את הוצאות הקנייה של ה E71 (עוד 79 ש"ח בחודש). מאז אותו יום, עברו שישה חודשים והשבוע פשוט נשבר לי מהמכשיר הזה באופן סופי (מיד אפרט למה). ממעבה הבוידעם הוצאתי את ה 6230I השבור והמעופש שלי, קפצתי לחנות סלולאר ברחובות, קניתי לו פאנל חדש ונוצץ, העברתי אליו את כל אנשי הקשר ונפרדתי לשלום מה- 5800.

לפני שאני מוכר את ה-5800 שלי לאיזה זב חוטם שצופה בקליפים מיו טיוב במסך רחב, אני רוצה להגיד לחברת נוקיה ולעולם הרחב את הדברים הבאים:
1. טלפון הוא מכשיר זריז, מערכת ההפעלה של נוקיה (הסימביאן) זזה לאט מדי.
2. מסך טאץ' לטלפון הוא אסון בנהיגה. על ה-6230 שלי אני מסמס ומחייג מבלי להסתכל. לנהוג ולהשתמש ב-5800 זה פיאסקו.
3. מסך טאץ' לטלפון חייב להיות מושלם. שלכם לא מושלם. זה בא לידי ביטוי אפילו בפעולות פשוטות כמו חיפוש אנשי קשר.
4. החלטתם שאתם מתחרים באיי-פון? תנקו את הראש מכל מה שהכרתם קודם, מערכת ההפעלה של ה-5800 אינה מתאימה למכשיר טאץ' ואינה יצירתית מספיק.
5. הסנכרון של בין הטלפון למחשב חייב לעבוד כמו שצריך. נוקיה מעדכנת כל פעם את תוכנת הסנכרון ובכל פעם שמבוצע עדכון הסנכרון מפסיק. אני אוהב גאדג'טים אבל לא מוכן להפוך לעבד העדכונים של נוקיה. אפילו הפאלם V שהיה לי לפני עשר שנים עשה עבודה טובה יותר.
6. דוא"ל טלפון שאינו עובד בדחיפה (מוריד את המיילים לבד למכשיר) אינו שווה כלום. מסתבר שגוגל מאפשרים עכשיו לקבל מיילים בדחיפה למכשיר אבל זה שותה את הסוללה.
7. ואגב סוללה, הטכנולוגיה צריכה ללכת קדימה ולא אחורה. ב-6230I הסוללה מחזיקה שעות על גביי שעות. ב-5800 היא לא מספיקה לחצי יום. מצאתי את עצמי לוקח מטען לכל מקום מפחד להיתקע.
8. מצחיק ומעניין שבעיניי, דווקא ה-6230I הוא המקביל של האיי-פון ולא ה-5800. ל-6230 יש מערכת סגורה ואמינה (כמו לאייפון). כשלוחצים אנשי קשר עולה רשימה, כשלוחצים SEND יוצאת שיחה. מערכת ההפעלה סימביאן פשוט מג'עג'עת.
9. גם ה GPS היה שווה לתחת ולקח לו מלא זמן להתמקם לפעמים כבר הגעתי ליעד בכוחות עצמי.
10. בד"כ אני מעריץ מושבע של חברת נוקיה ומפרגן לה למרות שהפינים הקקות האלה בטוח לא מפרגנים לנו במועצת הבטחון. אבל נדמה לי שהחברה הולכת בכיוון הלא נכון.

אז מה עכשיו? החברים אומרים שאני חלש שברגע שהאייפון יעשה עליה פורמאלית לא אוכל לעמוד בפיתוי וארכוש לי אחד כזה אבל אני מאמין שהאיי-פון לא עונה על הצורך שלי. הצורך שלי הוא במכשיר שעובד עם כרטיס SIM, שמסתנכרן לבד עם האאוטלוק שלי, מוריד מיילים ומעדכן פגישות. אני אפילו לא בטוח שמדובר בטלפון נייד. ה SIM ישמש פה רק לצורך החיבור לעולם החיצוני.
אני חושב שישנה כל הזמן התקרבות בין המחשב הנייד והסלולאר. המחשבים קטנים ומכשירי הסלולאר גדלים. כנראה שהפתרון בשבילי יהיה מחשב כפול מגודלו של אייפון, עם כרטיס SIM, עם מערכת הפעלה ייעודית שמכילה את כל אפליקציות האופיס (אאוטלוק, וורד ואקסל), שעולה וכבה מהר (נסו לכבות לפטופ עם ויסטה) ושמסתנכרן עם כל הנתונים שלי. עד אז (וגם אז) אני נשאר עם ה-6230I.
הוסף תגובה :
שם הכותב
נושא
דוא"ל
אתר
תוכן הפנייה


כל הזכויות שמורות לאורי פז 2010
טוחן מדיה בניית אתרים