אחת אפס: יאיר לפיד נגד יונית לוי
19.06.12

היום שמחתי סוף סוף לראות את הראיון הראשון של יאיר לפיד בתקשורת. יאיר התראיין אצל יונית לוי בחדשות ערוץ 2 ובסך הכל עשה עבודה טובה.
אקדים ואומר שאני תומך ביאיר לפיד, קודם כל מכיוון שאני מרגיש שבכנסת הנוכחית באמת אין אף מפלגה שמייצגת אותי, במקביל אני מעריך את סל המרכיבים שלו. הוא ישראלי, ציוני, קפיטליסט, מצליחן מוכח ואני שמח לראות אנשים כאלה בפוליטיקה שלנו. במהלך הראיון היו כמה שאלות שהרגיזו אותי ואני רוצה להציע לגברת המכובדת יונית לוי תשובות משלי:

1. למה אתה האדם המתאים לייצג את מעמד הביניים? הרי ארנון מילצ'ן הוא חבר שלך, הרכב שלך עולה 300,000 ₪ והיה לך קמפיין בבנק פועלים, אתה לא בדיוק הישראלי שמרוויח 10,000 ₪ ומחפש מבצעים בסופר
• כפי שלפיד היטיב לתאר, כרגע אין אף פוליטיקאי שאומר באופן נחרץ אני מייצג את מעמד הביניים (ואני לא מדבר על החלטורה של שאול מופז). מדובר על הזנחה של עשרות שנים, על מגזר גדול בישראל שעובד וקורע את התחת ועושה מילואים והממשלות השונות מימין או משמאל לא שמות עליו. אז מבחינתי אני רוצה להיות כרגע ש"סניק מצוי ושאלי ישי/הרב עובדיה החילוניים/קפיטליסטים/דמוקרטיים ידאגו לי. אני רואה איך מגזרים אחרים מקבלים פעוטון בעלויות מגוחכות, הנחות בארנונה, דמי אברכות ואני רוצה חלק גדול יותר בעוגה וזה לא על חשבון מישהו אחר, זה אך ורק על חשבוני כי כרגע אני הדביל היחיד שעובד וקורע את התחת ונותן כל חודש למדינת ישראל 50% מהכסף שלי כדי לממן אנשים אחרים שלא ערבים לי בשיט.
• הצלחה והישגים ממוניים אינם פוסלים אדם לייצג מגזר כלשהו. האם אפשר להשאיל את הדוגמאות של יונית לוי וליישם אותן עליה? הרי היא מרוויחה משכורת עתק, גרה במגדלי פאר, לא באמת עבדה בשום מקום בעולם האמיתי, מיד אחרי גלי צה"ל עברה לערוץ 2 ונסקה למעלה. האם היא יכולה לדווח לנו כל ערב על עוני? על מעמד הביניים? האם לשיטתה רק ערבי יכול לדווח על ערבים ורק חרדי על חרדים? לפיד אמר בצדק שהוא עזב משרה נוחה מאוד עם תנאים מצוינים כדי לתת לנו עתיד טוב יותר ועל זה אני מוכן לתת לו את הקול שלי.

2. "אתה (יאיר לפיד) אינך מהחומרים של המחאה"
• יונית נשמה, יש לי חדשות בשבילך, המחאה לא הייתה של הסוציאליסטים. המחאה הייתה של ציבור גדול במדינת ישראל שחושב שהשיטה פה לא עובדת. אני קפיטליסט ומאמין בשוק חופשי ונגד ההסתדרות ונגד הועדים הגדולים ובכל זאת יצאתי להפגין בשנה שעברה. המחאה דיברה על כך שיוקר המחייה פה לא הגיוני וגם אם אתה במעמד הביניים וגם אם אתה מעל מעמד הביניים אין לך סיכוי פה. אין לך סיכוי לקנות דירה, להחליף אוטו, לנסוע לחו"ל פעם בשנה, לשלם לפעוטון לילד או סתם לגמור את החודש. המחאה שייכת למעמד הביניים ואם יאיר לפיד מייצג את מעמד הביניים אז הוא הוא החומרים של המחאה. אנשי המחאה לא רצו פה שלטון בולשביקי ויכולת כלכלית אחידה לכל האזרחים, הם רק רצו שלאור העובדה שאנחנו נותנים פה את התחת למדינה אנחנו מצפים לקבל משהו ראוי בחזרה.  

3. אתה אומר על ביבי דברים קשים ואתה תהיה הראשון שתשב איתו בממשלה
• ריד מיי ליפס יונית! אם בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, אני מצפה מיאיר לפיד שיהיה הראשון שיישב איתו בממשלה. במסגרת המשחק הדמוקרטי אני רוצה שהוא ייתן לי מקסימום תמורה עבור זה שהצבעתי עבורו. לשבת באופוזיציה ולהתלונן על מר גורלנו זה לא חוכמה, זה טמטום! ראינו איך דוד לוי וציפי לבני התאדו מעל דפי ההיסטוריה מרוב שהיו דובי לא לא ו"עמדו על שלהם".

4. איזה ניסיון יש לך שמכשיר אותך להיות שר חינוך?
• אחת השאלות המקוממות. השאלה הזאת הייתה יכולה להיות רלוונטית אם היו שואלים אותה קודם וקודם זה אומר תמיד כל שר או חבר כנסת שמתמנה. מבחינת התקשורת בישראל אם אתה לא עובר מבחן בר-אור אתה לא יכול להיות שר בישראל. איזה ניסיון היה לרוחמה אברהם בלילא? איזה ניסיון היה לאלי אפללו? איזה ניסיון היה לאיוב קרא? איזה ניסיון היה לכרמל שאמה? איזה ניסיון היה ליוסי שריד? איזה ניסיון היה לשולמית אלוני? האם יש מדד מוכח שמראה שלמי שהיה לו ניסיון קיבל החלטות נבונות יותר? אני לא חושב שהיה אי פעם מתמודד פוליטי שהציקו לו בנושא יותר מיאיר לפיד.
בעיניי שר הוא מנהיג בעל השקפת עולם שקובע מדיניות על פי מערכת הערכים שלו ודואג ליישם אותה במסגרת תפקידו. מדובר בישות פוליטית שנבחרת על סמך כוח אלקטוראלי. מה היה עונה על השאלה הזאת משה כחלון של לפני כמה שנים (שנתפס בעיניי כשר מבריק שביצע את שליחותו הציבורית על הצד הטוב ביותר) ליונית לוי?

ולסיום, לכל המצקצקים ול.ב. מיכאל כלום לא יעזור לכם. עם תואר ראשון, בלי תואר ראשון עם תעודת בגרות בלי תעודת בגרות, עם קופרניקוס ובלי קופרניקוס יאיר לפיד הוא המועמד שלו אצביע בבחירות הקרובות. אפשר לחשוב שהפוליטיקה הישראלית היא איזה מועדון עלית שעד היום רק הטובים ביותר נכנסו אליו ופרחח בלי תעודת בגרות מאיים להסתנן פנימה.
אני רוצה אותו שם, אני רוצה את שלמה ינאי שם, אני רוצה את משה קפלנסקי, אני רוצה את הרב שי פירון וכל אדם אחר שעולם הערכים שלו מקובל עליי ושמוכן להצטרף כדי להפוך את העתיד שלי ושל הילדים שלי ושל הילדים שלי לטוב יותר.
וכן, לפעמים יאיר לפיד מדבר שטויות והוא טועה והוא ילדותי והוא חסר ניסיון וגם בטוח שהוא יאכזב אותי פעם פעמיים או יותר אבל לפחות הוא מנסה לייצג אותי ועוד אנשים שמחזיקים את המדינה הזאת על הרגליים. בו בחרתי ואני הולך עם הבחירה שלי עד הסוף.

אגב, מישהו יודע אם בסוף באמת יש או אין מילה כזאת להגליץ'?
הוסף תגובה :
שם הכותב
נושא
דוא"ל
אתר
תוכן הפנייה


כל הזכויות שמורות לאורי פז 2010
טוחן מדיה בניית אתרים