צ'לרי בגדד - מופע האיחוד
12.01.15

הכל התחיל בכתבה של ז'ק מזרחי בעיתון 'העיר'. בוקסה קטנה בפינת עמוד המספרת כי "השבוע התקיים מופע איחוד של יוצאי תזמורת רשות השידור למוסיקה ערבית". באותו זמן תפקדתי בתור המפיק הראשי של גלי צה"ל וחשבתי שיהיה נכון לשדר את המופע הזה בתחנה, חשבתי שהזמנים השתנו והמוסיקאים האלה צריכים סוף סוף לקבל מהממסד את ההכרה שהם זכאים לה בזכות ולא בחסד. צלצלתי אל ז'ק מזרחי והוא סיפר לי שהבמאי אייל חלפון מצלם סרט על הנגנים העיראקיים ושהמופע היה במסגרת הסרט, אייל היה איש מילואים של גלי צה"ל ושרת כמבזקן לילה, צלצלתי אליו ולמזלי התאים לו שנרים עוד מופע כי הוא היה זקוק לצילומי השלמה.

החלטתי שהפעם האנשים האלה יזכו לכבוד כוכבים: הפקתי להם קייטרינג ממלון קראון פלאזה באדיבות התאחדות המלונות ומסיעי 'אריה שאשא' הסיעו אותם בהתנדבות (זה אפילו הדליק אותם כי הם עיראקים בעצמם). כששואלים מישהו מה היא תזמורת רשות השידור למוסיקה ערבית אז הוא בדרך כלל עונה "זוזו מוסא". כששואלים מי זה זוזו מוסא אז הוא עונה "נגן הקאנון העיוור"... אז מסתבר שזה לא לגמרי ככה.

תזמורת קול ישראל בערבית פעלה בין השנים 1948-1993. בתחילה מנהל התזמורת היה עזרא אהרון אך בשנת 1959 תפס מוסא את מקומו והפך למנצח התזמורת. הסרט של אייל חלפון הוא סוג של "בואנה ויסטה סושיאל קלאב" המספר את סיפור הנגנים שהיו שם דבר בתחומם עוד בארצות המוצא שלהם.

במופע השתתפו: נעים רג'ואן, סלים אל נור, יוסוף אל עווד שם טוב, אברהם סלמן, אלבר אליאס, אליאס זבדה, אליאס שאשא, אבי אגבבה, יהודה קמרי, הרצל שגיא, יאיר דלאל, אימאן, מרסל וויקטורין. הניהול המוסיקלי הופקד בידי יאיר דלאל.


 

מילות השיר רוחי ת'ליפת - מתוך דף הפייסבוק של דודו טסה:

עיפה נפשי ונדודי השינה התישו את כוחי
הו אנשים, לא הייתי בוכה אלמלא כאבי
טרם עברה מחצית חיי, אנשים טובים
ושערי הלבין
אהובי בגד בי ואין בליבו רחמים
סובל אני מהכאב, כל יום הוא כמו שנה
הו רחמנים, הכל כתוב מלמעלה.

הוסף תגובה :
שם הכותב
נושא
דוא"ל
אתר
תוכן הפנייה


כל הזכויות שמורות לאורי פז 2010
טוחן מדיה בניית אתרים